Sport

Słynna polska tenisistka Agnieszka Radwańska jest w ciąży

Agnieszka Radwańska poinformowała, że spodziewa się dziecka. “Przyszedł czas na nowy etap w życiu” – napisała najsłynniejsza polska tenisistka w podpisie do zamieszczonego na Instagramie zdjęcia, na którym w jej dłoni są buciki dziecięce.

Za pomocą tzw. hasztagów potwierdziła wszelkie wątpliwości – dodała w nich bowiem: “szczęśliwa”, “rodzina się powiększa” oraz “będę mamą”.

Pochodząca z Krakowa 30-letnia Radwańska, która jest uznawana za najlepszą polską tenisistkę w historii, profesjonalną karierę zakończyła w listopadzie 2018 roku. Wygrała 20 turniejów WTA. Najbardziej prestiżowy był sukces w kończącej sezon imprezie masters – WTA Finals w 2015 roku. Do jej największych sukcesów zaliczany jest także finał wielkoszlemowego Wimbledonu z 2012 roku. Poza tym w turniejach tej rangi m.in. dwukrotnie dotarła do półfinału Australian Open (2014 i 2016) i Wimbledonu (2013 i 2015). Była też wiceliderką światowego rankingu.

Rok temu została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski w świecie. W 2013 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za osiągnięcia sportowe oraz za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu. Sześć lat temu zaś znalazła się w gronie wyróżnionych przez ministerstwo spraw zagranicznych Odznaką Honorową “Bene Merito”, nadawaną obywatelom polskim oraz obywatelom innych państw za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Jako powód zakończenia kariery podała przedłużające się kłopoty zdrowotne. Zapowiedziała wówczas, że teraz chce odpocząć. Nie poprzestała jednak tylko na tym. Wkrótce dołączyła do grona ambasadorów dobrej woli UNICEF. Wystąpiła też w programie “Taniec z gwiazdami”.

Radwańska w ostatnich latach nieraz wspominała, że zależy jej na tym, by mieć dzieci. Jej mężem jest jej były sparingpartner, a obecnie kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Federacji Dawid Celt.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij