Publicystyka

Wielka afera w Korei po programie… “Dzień Dobry TVN”. Oburzeni internauci piszą o “okropnym rasizmie” prezenterów

Jeden z ostatnich odcinków porannego programu “Dzień Dobry TVN” zyskał ogromny rozgłos w Korei Południowej. Stało się tak nie z powodu pozytywnego aspektu, a skandalicznego zachowania prowadzących, którzy w niesmaczny sposób żartowali sobie z piosenkarza pochodzącego z tego kraju. Teraz Koreańczycy domagają się od stacji TVN przeprosin.

Stacja TVN w ostatnich latach zaliczyła kilka poważnych wpadek, które często oburzały polską widownię. Jednak tym razem udało im się wywołać aferę nawet poza granicami naszego kraju, a konkretnie w Korei Południowej. O co chodzi?

W jednym z ostatnich programów “Dzień Dobry TVN” prowadzący – Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik – postanowili poruszyć temat kanonów piękna wśród mężczyzn. W tym celu posłużyli się przedstawionym jakiś czas temu rankingu 100 najprzystojniejszych mężczyzn na świecie. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajął bardzo popularny w Korei Południowej piosenkarz zespołu BTS –  Jeon Jeong-Guk, znany też jako Jungkook. Dziennikarze stacji nie kryli swojego zaskoczenia i sami przyznali, że zupełnie nie kojarzą tej osoby. Jednakże to nie powstrzymało ich od żartów na temat Koreańcyzka.

– Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook – więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym… niespecjalnie bardzo męska, prawda? (…) Włosy zakładam, że farbowane – powiedziała Kalczyńska.

Swojego śmiechu nie potrafił opanować Sołtysik, który również nie stronił od żartowania z urody młodego piosenkarza. Obydwoje zresztą wyśmiali jego kolczyki w uszach. Co więcej tuż po rozmowie inny z prezenterów TVN-u chodził wśród przechodniów pytając ich, co sądzą na temat wyglądu Jungkooka. Jedna z kobiet również odniosła się do kolczyków, przyznając, iż podobne “noszą krowy”.

Zachowanie prowadzących wywołało szereg komentarzy zarówno w polskich, jak i koreańskich mediach społecznościowych. W większości nie są one zbyt pozytywne, gdzie pisze się m.in. o “okropnym rasizmie prowadzących”, “braku profesjonalizmu”, “mowie nienawiści” czy “zupełnej żenadzie”.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij