Świat

Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa został zabrany z ulubionego hotelu celebrytów

W australijskim Gold Coast mógł mieć miejsce kolejny przypadek zarażenia koronawirusem. Mężczyzna u którego stwierdzono objawy był gościem hotelu, który jest bardzo lubiany przez celebrytów.

Gold Coast to szóste co do wielkości miasto Australii. Dzięki słonecznej pogodzie, złocistym plażom i kwitnącemu życiu nocnemu jest popularnym celem wycieczek i urlopów. Odwiedzający je celebryci – między innymi Taylor Swift czy Tom Hiddleston – zazwyczaj zatrzymują się w 4,5 gwiazdkowym hotelu Peppers Broadbeach przy Elizabeth Street, gdzie jedna noc kosztuje kilkaset dolarów.

We wtorek około godziny 13 30 czasu lokalnego u jednego z gości hotelu zauważono symptomy chińskiego koronawirusa. Na miejsce wezwano pogotowie. Ze zdjęć wrzuconych do mediów społecznościowych przez innych gości hotelu wynika, że dwie osoby w maskach chirurgicznych, prawdopodobnie pracownicy hotelu, czekali na nich przed drzwiami. Kiedy na miejsce dotarli ratownicy, także ubrani w maski i ochronne ubrania, poprowadzili ich do środka, skąd wkrótce wyszli prowadząc chorego mężczyznę.

Rzecznik prasowy pogotowia ratunkowego Queensland potwierdził, że faktycznie miałą miejsce interwencja w tym hotelu a pacjent został zabrany do szpitala uniwersyteckiego w Gold Coast. Jego stan jest stabilny. Źródło w pogotowiu ujawniło lokalnemu portalowi Gold Coast Bulletin, że chory mężczyzna wrócił niedawno z Chin.

Na razie nie wiadomo, czy mężczyzna naprawdę złapał niebezpiecznego koronawirusa. Testy mające to ustalić mogą potrwać kilka godzin. We wtorek służba zdrowia w Queensland sprawdziła sześć innych osób, żadna z nich nie była na szczęście chora. Nie wiadomo też czy mężczyzna miał kontakt z innymi gośćmi i czy znajdowali się wśród nich jacyś celebryci.

Źródło: Daily Mail Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij