Świat

Apel rosyjskiego politologa do swoich rodaków. “Pamiętajmy o zbrodniach sowieckich przeciwko Rosji i jej sąsiadom”

Rosyjski politolog Władysław Izoniemcow zwrócił się z apelem do swoich rodaków. Ekspert prosi ich, aby pamiętali oni o zbrodniach sowieckich nie tylko wobec obywateli innych krajów, ale i także własnego.

Izoniemcow przypomina m.in. o wojnie domowej wywołanej przez bolszewików, a także terrorze stosowanym przez Józefa Stalina, z rozkazu którego zamordowano wielu Rosjan. Wspomniał także o Wielkim Głodzie na Ukrainie. Zwraca także uwagę na sposób prowadzenia działań wojennych przez ZSRR podkreślając, że można było uniknąć śmierci wielu milionów ludzi.

Rosyjski ekspert odniósł się także do kwestii “wyzwalania” innych narodów przez komunistyczną Rosję, które dziś mają być nazywane przez Kreml mianem “niewdzięcznych”. Wspomina więc o powodach tej niewdzięczności, która wynika z wieloletniej represji prowadzonej w tych państwach, która kończyła się często deportacją na Syberię oraz śmiercią wielu osób.

Pod sam koniec politolog zaznacza, że za każdym razem, kiedy rosyjskie władze mówią o konieczności “umacniania państwa”, to obywatelom tego kraju powinien się włączyć sygnał ostrzegawczy. “Okazuje się, ci właśnie przedstawiciele tych władz są straszniejsi dla swoich rodaków niż zewnętrzny wróg”.

Źródło: PAP Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij