Świat

Szokujące wieści z Chin! Koronowirus powstał w tamtejszym laboratorium wojskowym?

Koronawirus sieje postrach na całym świecie. Z dnia na dzień dochodzi coraz więcej informacji o kolejnych zarażonych osobach. Tymczasem jeden z włoskich dziennikarzy, powołując się na swoje wiarygodne źródła, zapewnia, iż nowa choroba powstała w wojskowym laboratorium w Wuhan.

Ponad 2 tysiące osób zakażonych w samych Chinach, przypadków śmiertelnych ponad 50. Takie żniwo miał do tej pory zebrać koronawirus, który wywołał międzynarodową panikę. Choroba nie tylko rozprzestrzeniła się w Azji, ale dotarła również do Europy, Stanów Zjednoczonych oraz  Australii. Samo USA ogłosiły ewakuację swoich obywateli, których w Wuhan ma przebywać około tysiąc.

To właśnie w tym chińskim mieście odnotowano pierwszy przypadek zachorowania, na targu z owocami morza w odległości ok. 20 mil od laboratorium wojskowego. Być może nie jest to zbieg okoliczności. To właśnie w tej placówce, zdaniem włoskiego dziennikarza Paolo Liguori z TGcom 24, miał zostać stworzony koronawirus. Powołując się na swoje wiarygodne źródła mężczyzna ujawnia, iż wirus wydostał się “przypadkowo” przez jednego z zakażonych techników.

Co więcej, Włoch uważa, iż pochodzące z Chin dane dotyczące ofiar wirusa są mocno zaniżone. Według niego liczbę zmarłych należy liczyć w tysiącach. Jego informacje zdają się być potwierdzone przez serwis gnews.org, który podaje, iż Komunistyczna Partia Chin miała przyznać, że doszło do “przypadkowego wycieku przez błąd ludzki” z laboratorium wojskowego P4 w Wuhan.

Wojskowe laboratorium w Wuhan powstało w 2018 roku. Według klasyfikacji poziomu izolacji biologicznej, miało najwyższy, czwarty stopień (BSL-4). Placówka miała skupiać się na kontroli pojawiających się chorób i przechowywać oczyszczone SARS i inne typy wirusów. Laboratorium miało funkcjonować jako laboratorium referencyjne WHO i współpracować z podobnymi instytucjami na całym świecie.

Źródło: NCzas Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij