Kraj

Znany KODowiec stanie przed sądem. Poważne zarzuty prokuratury

Dziennik TVP Info ujawnił, że prokuratura postawiła Franciszkowi J. – znanemu lepiej jako Farmazon – bardzo poważne zarzuty.

Pierwszy zarzut dotyczy wydarzeń z 10 lipca 2017 roku. Farmazon miał wtedy nakłaniać innych uczestników demonstracji do użycia przemocy wobec dziennikarza TVP. Miało go to powstrzymać przed interwencją prasową, więc stanowiło to złamanie art. 43 prawa prasowego. Drugi zarzut jest podobny i dotyczy zdarzenia z 8 grudnia 2017. Farmazon miał wtedy osobiście grozić uszkodzeniem ciała dziennikarzom emitowanego w TVP programu W Tyle Wizji.

Trzeci zarzut jest najpoważniejszy. Farmazon miał posiadać cztery sztuki nielegalnej broni – trzy pistolety gazowe oraz rewolwer który przerobiono na stosowanie amunicji bocznego zapłonu. Ten zarzut może się wiązać z karą nawet ośmiu lat więzienia.
Jak informuje TVP Farmazon nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

To nie jest pierwszy konflikt słynnego KODziarza z prawem. W przeszłości odpowiadał już za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowie, naruszanie zakazu sądowego czy prowadzenie w stanie nietrzeźwości.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij