Świat

Verhofstadt wpadł w furię i atakuje polski rząd. Powodem “strefy wolne od LGBT”

Guy Verhofstadt to jeden z bardziej rozpoznawalnych, europejskich polityków w Polsce. Belg wielokrotnie w Parlamencie Europejskim atakował polski rząd. Tym razem również ma wobec niego zastrzeżenia, a wszystko z powodu znaków “stref wolnych od LGBT”.

Polityk udostępnił za pośrednictwem Facebooka zdjęcia z Polski. Przedstawiają one wjazdy do czterech miejscowości:  Świdnika, Puław, Końskowoli i Niedrzwicy Dużej, gdzie zostały umiejscowione znaki zawierające hasło “strefy wolne od LGBT”. To wywołało złość Verhofstadta, który domaga się od Komisji Europejskiej do interwencji przeciwko polskiemu rządowi.

-To wywołuje u mnie mdłości. Wzywam Komisję Europejską do podjęcia natychmiastowych działań przeciwko tym obrzydliwym praktykom oraz przeciwko polskim władzom, które wystawiły te znaki przeciw LGBTI + – czytamy we wpisie belgijskiego polityka.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot. Wikipedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij