Gospodarka

Morawiecki: ekspansja LOT-u napawa nas dumą

Ekspansja LOT-u napawa nas dumą – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając przejęcie niemieckiej linii czarterowej Condor Air przez Polską Grupę Lotniczą.

Premier podkreślił, że w ciągu czterech lat LOT zwiększył liczbę przewożonych pasażerów z 4 do prawie 11 milionów. Morawiecki ocenił, że to “fenomenalny przyrost”, który udało się uzyskać dzięki rozszerzeniu rynków między innymi o rynki Dalekiego Wschodu.

“LOT jest jak polska gospodarka” – powiedział Morawiecki. Dodał, że choć nie jest ona największa i trzeba nad nią “popracować”, to jednak – zaznaczył – jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek, a OECD stawia ją na pierwszym miejscu wśród 36 innych gospodarek tej organizacji.

Premier powiedział,że cieszy go ekspansja polskich firm, bo – jak mówił – na tym polega budowa oszczędności krajowych i zmniejszanie uzależnienia od zagranicy.

 

Źródło: PAP Autor: Ewa Wesołowska
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij