Świat

Niespodziewany ruch zięcia Donalda Trumpa. Doradca prezydenta USA odwołał swoją wizytę w Izraelu

Jared Kushner, mąż Ivanki Trump oraz doradca jej ojca, w ostatniej chwili odwołał swoją wizytę w Jerozolimie – piszą izraelskie media.

Zięć prezydenta Stanów Zjednoczonych miał wziąć udział w V Światowym Forum Holocaustu oraz rozmawiać z izraelskimi politykami, w tym premierem Benjaminem Netanjahu. Wiadomo już jednak, że tak się nie stanie. Doradca Trumpa nie dotrze do Jerozolimy z powodu opóźnień związanych z warunkami atmosferycznymi – informuje Biały Dom.

Wczoraj Kushner wraz z prezydentem USA byli obecni na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. To właśnie tam miała zapaść, zdaniem niektórych mediów w Izraelu, decyzja o wspólnym powrocie do Waszyngtonu.

Pomimo absencji doradcy Trumpa, w Jerozolimie będzie obecny wiceprezydent USA Mike Pence. Polityk weźmie udział w uroczystościach w instytucie Yad Vashem, które są związane z 75 rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot. Wikipedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij