Sport

PŚ w skokach: Zakopane podziękuje Walterowi Hoferowi

“Magiczne Zakopane podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich m.in. podziękuje za wieloletnią współpracę Walterowi Hoferowi oraz spróbuje ustanowić rekord utworzenia największej flagi Polski” – zdradził PAP Michał Sieczko z Crowd Supporters.

W sobotę w stolicy polskich Tatr rozegrany zostanie konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny.

Ekipa Crowd Supporters, która od 19 lat czuwa nad całą otoczką dużych imprez sportowych, a konkursów PŚ w Zakopanem od siedmiu, tym razem postanowiła uczcić Austriaka Waltera Hofera, żegnającego się z funkcją dyrektora pucharowych zawodów.

“Będzie to dla mnie szczególnie wzruszający moment, ponieważ to właśnie on w 2003 roku zaufał moim zapewnieniom, że potrafimy zmienić wizerunek tej dyscypliny poprzez stworzenie magicznej oprawy” – przypomniał Sieczko.

Nie chciał zdradzić zbyt wielu szczegółów tego wydarzenia, dodał jednak, że m.in. zaplanowano – jak to nazwał – symboliczne przekazanie dyrektorskiej władzy.

“Osobie, która w 2012 roku zwróciła się do mnie z pytaniem, czy nasza ekipa nie spróbowałaby przekuć na włoski grunt tego, co dzieje się na naszych imprezach w Polsce. Nie chcę dziś jednak przypominać nazwiska, mimo że Międzynarodowa Federacja Narciarska już dawno je oficjalnie podała. Chcemy to zrobić głośno i w szczególny sposób właśnie na Wielkiej Krokwi” – zaznaczył.

Kolejną atrakcją zakopiańskich konkursów będzie próba ustanowienia rekordu Polski w utworzeniu największej świecącej flagi narodowej.

“W czwartek ruszy strona internetowa rekordflagi.pl. Wszyscy, którzy tam zaglądną, będą mogli wybrać sobie – w zależności, w którym sektorze będą kibicować – biel lub czerwień i na dany przez nas znak +odpalą+ telefony właśnie w tym kolorze. Może uda nam się ustanowić pierwszy taki mobilny rekord” – zauważył założyciel Crowd Supporters.

Tradycyjnie duet Sieczko – DJ Ucho Darek Ślęzak doda skoczkom trochę muzycznej energii.

“Będą to oczywiście wybrane przez nich utwory. Np. Kamil Stoch posłucha +Freestyler” Boomfunk MC’s, Piotr Żyła będzie zagrzewany do walki przez +American Pie+ Dona McLeana, Maciek Kot skoczy w rytmie +Catgroove+ Parov Stelar. Jedynie Dawid Kubacki nie zmienił od kilku lat utworu i w tym roku również dzięki piosence +Zawsze do celu+ zespołu Najlepszy Przekaz w Mieście mam nadzieję poleci te kilka metrów dalej” – zakończył Sieczko.

W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później indywidualny. Trener Michal Doleżal uznał, że Polskę reprezentować będzie dziewięciu skoczków: Andrzej Stękała, Adam Niżnik, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Natomiast o tym kto wystąpi w drużynówce, sztab szkoleniowy ma zdecydować po piątkowych kwalifikacjach.

 

 

Źródło: PAP Autor: Joanna Chmiel
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij