Kraj

Zaszczepione dzieci będą premiowane przy rekrutacji do przedszkoli

Władze Kielc chcą, aby zaszczepione dzieci były premiowane przy rekrutacji do przedszkoli. Projekt odpowiedniej uchwały ma trafić pod obrady na najbliższej sesji rady miejskiej.

Miasto Kielce inwestuje spore pieniądze, ponad dwa miliony złotych rocznie. Z wyliczeń Urzędu Miasta wynika, że przynosi to znakomite efekty – aż 90% kieleckich dzieci jest zaszczepiona.

Samorządowcy martwią się jednak o pozostałe 10%, czyli kilkaset dzieci, które nie otrzymały szczepień. Ich lęk wzmaga wzrost zachorowań na odrę. W skali kraju zanotowano w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy ponad tysiąc przypadków.

Chcąc zminimalizować to zagrożenie i zachęcić opornych rodziców do szczepień samorządowcy wpadli na pomysł, aby dzieci, które dostały obowiązkowe szczepienia, były premiowane przy rekrutacji do przedszkoli. W procesie tym miałyby dostawać aż 35 dodatkowych punktów.
Zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki podkreślił, że taka zasada obowiązuje już przy rekrutacji do żłobków. Dodanie go do rekrutacji do przedszkoli ma na celu sprawienie, że polityka szczepień stanie się bardziej spójna.

Warto odnotować, że pomysł samorządowców spotkał się z poparciem ze strony opozycji. „Cieszymy się, że to niedopatrzenie zostanie naprawione” – powiedziała Agata Wojada, szefowa KO w kieleckiej radzie miasta – „Bardzo się cieszymy, że taka uchwała została zaproponowana i bardzo ją wspieramy”.

Źródło: PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij