Kraj

To były ostatnie słowa pilota zestrzelonego Boeinga 737

„Wszystko w porządku na pokładzie, przechodzę na autopilota” – miał powiedzieć, według ministra spraw zagranicznych Ukrainy, Wadyma Prystajko, pilot ukraińskiego samolotu chwilę przed tym, zanim w boeinga uderzyła irańska rakieta.

Przypomnijmy, że lecący z Teheranu do Kijowa samolot ukraińskich linii lotniczych rozbił się 8 stycznia kilka minut po starcie z lotniska Imama Chomeiniego. Jak donosiły wówczas media “maszyna zamieniła się w kulę ognia, po czym runęła na ziemię pomiędzy miejscowościami Parand i Szahriar w Iranie”. W katastrofie zginęło 167 pasażerów i 9 członków załogi.

Ukraińcy zamierzają wyciągnąć poważne konsekwencje wobec Iranu. Szef ukraińśkei MSZ zapowiedział, że będzie o tym debatować specjalna grupa złożona z szefów resortów spraw zagranicznych “państw pogrążonych w żałobie”.

W katastrofie  oprócz Ukraińców i Irańczyków zginęli między innymi Kanadyjczycy oraz obywatele Szwecji, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

W Iranie, w związku z katastrofą, od kilku dni trwają antyrządowe protesty

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij