Kraj

CBA zatrzymała senatora. W tle wielkie łapówki

Agenci CBA zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. oraz jego syna. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek.

Dziennikarze Panoramy TVP 2 ujawnili, że agenci CBA dokonali zatrzymania byłego senatora. Razem z nim aresztowano jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Stanisław K. został wybrany senatorem w 2005 roku startując z list Prawa i Sprawiedliwości, a następnie uzyskiwał kolejne reelekcje. Kiedy pojawiły się wobec niego zarzuty korupcyjne został zawieszony w prawach członka ugrupowania, wkrótce potem został senatorem niezrzeszonym. W ostatnich wyborach nie udało mu się uzyskać reelekcji.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski ujawnił, że po przewiezieniu do Prokuratury Regionalnej w Katowicach usłyszą zarzuty korupcyjne. Senator i jego syn mieli przyjmować wielomilionowe łapówki w zamian za załatwianie spraw oraz powoływać się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. Dyrektor PFRON miała natomiast wręczać korzyści majątkowe w formie kontraktów z założoną i prowadzoną przez senatora i jego syna Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Zatrzymanie senatora jest częścią większego śledztwa. Zarzuty w nim do tej pory usłyszały 24 osoby.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij