Kraj

Tusk wspomniał Pawła Adamowicza i… uderzył w obóz rządowy. Internauci przypomnieli mu kilka faktów

Były szef Rady Europejskiej Donald Tusk wspomniał na Twitterze o zmarłym dokładnie rok temu Pawle Adamowiczu. Przy okazji szef Europejskiej Partii Ludowej uderzył w obóz rządowy twierdząc, iż zabity prezydent Gdańska “został kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy”.

Rok temu 13 stycznia 2019 roku doszło do dramatycznego zajścia w Gdańsku. Wówczas na scenę gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wtargnął Stefan W., który zadał kilka ciosów nożem Pawłowi Adamowiczowi, po czym wziął mikrofon i powiedział dlaczego to zrobił. Rany okazały się śmiertelne i następnego dnia polityk zmarł w szpitalu.

Rok po ataku na prezydenta Gdańska wspomniał go Donald Tusk. Były premier na Twitterze wpis, w którym nie tylko przypomina o wydarzeniach z zeszłego roku, ale twierdzi również, iż do zabójstwa włodarza Gdańska doszło z powodu “kampanii nienawiści”, jaką miał prowadzić obóz rządowy.

-Rok temu Pawłowi Adamowiczowi zadano nożem kilka śmiertelnych ciosów. Po ataku zabójca ogłosił, że był to odwet na sądach i Platformie. Przez wiele tygodni Prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy. Cześć Jego pamięci – napisał były szef RE.

Na wpis odpowiedzieli internauci, którzy przypomnieli byłemu liderowi Platformy Obywatelskiej kilka faktów. Jeden z użytkowników Twittera wspomniał o wszczętych w 2013 roku śledztwach w sprawie Adamowicza, kiedy premierem był jeszcze Donald Tusk. Inni z kolei wklejali zdjęcia artykułów mediów kojarzonych z obozem opozycji takich jak np. Gazeta Wyborcza, TVN czy Newsweek, które wielokrotnie informowały m.in. o prześwietlaniu majątku prezydenta Gdańska, o zarzutów stawianych jemu i jego żonie, o sprawie kilku mieszkań polityka czy też o odcięciu się Grzegorza Schetyny oraz środowiska Platformy od włodarza stolicy woj. pomorskiego i nie wystawieniu jego kandydatury podczas wyborów samorządowych w 2018 roku.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij