Kraj

Czarzasty wyśmiał “terytorialsów”. Rzecznik WOT odpowiedział przedstawicielowi Lewicy: “Wyzywam Cię na pojedynek”

Administrator konta Lewicy na Twitterze został wezwany “na pojedynek” przez podpułkownika Marka Pietrzaka. Wszystko z powodu zacytowania słów Włodzimierza Czarzastego, który wyśmiał ideę szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na bezużyteczne Wojska Obrony Terytorialnej – narodowców biegających po lesie, rząd wydaje więcej niż na wywiad i kontrwywiad razem wzięte, czyli na służby rzeczywiście ważne dla naszego bezpieczeństwa – mówił w czwartek szef SLD na antenie Polsat News.

Ten fragment wypowiedzi polityka został zacytowany przez konto Lewicy na Twitterze. Do całej sprawy odniósł się rzecznik WOT ppłk Marek Pietrzak, który wezwał osobę prowadzącą konto ugrupowania “na pojedynek”.

-Wstąp w szeregi WOT i przekonaj się czy jest tak jak każą Ci pisać! Wyjdź z informacyjnej bańki, przebij szklany sufit! Wyjrzyj przez okno, zobacz kim naprawdę jesteśmy! Ps. Może spotkasz sąsiada... – napisał wojskowy na Twitterze. Jego wpis zyskał na sławie i zdobył sporą ilość zarówno polubień, jak i przychylnych komentarzy.

Wojska Obrony Terytorialnej to jeden z pięciu rodzajów polskich sił zbrojnych. Proces tworzenia WOT zapoczątkował w 2015 r. ówczesny szef MON Antoni Macierewicz. Obecnie “terytorialsów” jest 24 tys. Docelowo ma być ich ponad 50 tys. WOT kultywuje dziedzictwo tradycji Komendy Głównej AK.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot. youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij