Sport

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie – 45 reprezentantów Polski w Lozannie

Czterdziestu pięciu reprezentantów Polski wystartuje w rozpoczynającej się w czwartek w szwajcarskiej Lozannie trzeciej edycji Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w sportach zimowych. W zawodach, które potrwają do 22 stycznia, wezmą udział sportowcy w wieku 15-18 lat.

Biało-czerwoni zaprezentują się w biathlonie, biegach narciarskich, bobslejach, curlingu, hokeju na lodzie, kombinacji norweskiej, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie alpejskim, skokach narciarskich, saneczkarstwie, short tracku i skeletonie.

Lozanna jest gospodarzem trzeciej edycji zmagań “olimpijczyków jutra”. Wcześniej imprezę gościł w 2012 roku austriacki Innsbruck i cztery lata później norweskie Lillehammer.

Jedyny medal zdobyty przez Polaków w dwóch startach to srebro panczenistki Karoliny Gałeckiej przed czterema laty. Nie jest on jednak wliczany do oficjalnej klasyfikacji medalowej, ponieważ został wywalczony w międzynarodowej konkurencji Team MIX, gdzie w skład drużyny wchodzili łyżwiarze z kilku krajów.

W samej Lozannie o medale walczyć będą łyżwiarze figurowi, specjaliści short tracku oraz hokeiści. Tu także zlokalizowana jest wioska olimpijska. Arena zmagań w curlingu będzie Champery. Alpejczycy powalczą na stokach Les Diablerets. Pozostałe miejsca rywalizacji: freestyle – Leysin, ski cross oraz snowboard cross – Villars-sur-Ollon, bobsleje, saneczkarstwo, skeleton i łyżwiarstwo szybkie – St. Moritz, biathlon, kombinacja norweska, skoki narciarskie – Premanon, biegi narciarskie – trasy w kantonie Vaud.

Szefem Polskiej Misji Olimpijskiej jest brązowy medalista olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Konrad Niedźwiedzki. Członkiem misji jest Luiza Złotkowska, srebrna oraz brązowa medalistka olimpijska z Soczi oraz Vancouver w tej samej dyscyplinie. W ekipie szkoleniowej jest z kolei Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska z Turynu, Vancouver i Soczi. Skład reprezentacji Polski:

biathlon: Anna Nędza-Kubiniec, Justyna Panterałka, Klaudia Topór, Konrad Badacz, Jan Guńka, Marcin Zawół

 

bobsleje: Oskar Langowski

 

skeleton: Zuzanna Klocek

 

curling: Klaudia Szmidt, Monika Wosińska, Robert Kamiński, Dominik Szmidt.

 

łyżwiarstwo szybkie (tor długi): Filip Hawrylak, Michał Kopacz, Daria Kopacz, Marta Dobrowolska

 

short track: Maria Dobosz, Hanna Sokołowska, Mateusz Krzemiński

 

biegi narciarskie: Karolina Kukuczka, Hanna Popko, Karolina Kaleta, Robert Bugara, Sebastian Bryja, Piotr Sobiczewski

 

kombinacja norweska: Mateusz Jarosz, Bartłomiej Klimowski

 

narciarstwo alpejskie: Gabriela Hopek, Bartłomiej Sanetra

 

skoki narciarskie: Wiktoria Polanowska, Wiktoria Przybyła, Adam Niżnik, Jan Habdas

 

saneczkarstwo: Anna Bryk, Nikola Domowicz, Dominika Piwkowska, Marcin Kiełbasa, Kacper Imiołek, Łukasz Maćkała

 

hokej na lodzie: Anna Kot, Alicja Mota, Alicja Sowa, Aleks Menc, Jakub Michalski, Jakub Trzebunia

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Polecane artykuły

0 0

Protesty w Libanie. Policja użyła gazu łzawiącego

0 0

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

1 15

Od dziś dodatkowe restrykcje koronawirusowe. Kontrole już trwają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij