Gospodarka

Gazeta Wyborcza redukuje wydania lokalne. Możliwe kolejne zwolnienia

Agora od przyszłego roku radykalnie zmniejszy liczbę papierowych dodatków lokalnych do Gazety Wyborczej. Prawdopodobnie pójdą za tym kolejne zwolnienia.

Jak informują Wirtualne Media od stycznia znikną lokalne dodatki w czternastu miastach. Treści lokalne trafią za to do lokalnych serwisów internetowych miast. Zamiast dodatków od stycznia w papierowym wydaniu Wyborczej pojawi się sekcja „Prosto z Miasta”, która będzie dotyczyć treści lokalnych i będzie się koncentrować mniej na polityce a bardziej na codziennym życiu – np. transporcie miejskim, inwestycjom samorządowym etc.

Bez zmian pozostaną za to piątkowe dodatki lokalne w postaci magazynów. W siedmiu największych aglomeracjach – Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku – dodatki lokalne pozostaną w dotychczasowej formie.

Portal Wirtualne Media informuje, że redukcja dodatków lokalnych może oznaczać kolejne zwolnienia, które dotkną nie tylko dziennikarzy ale także np. specjalistów od DTP, korektorów itp. Portal podkreśla jednak, że nie będą to kolejne duże, systemowe zwolnienia. „Nie jesteśmy w stanie wykluczyć pojedynczych zmian personalnych” – skomentowała Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Wyborczej.

Źródło: Wirtualne Media Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Protesty w Libanie. Policja użyła gazu łzawiącego

0 0

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

1 15

Od dziś dodatkowe restrykcje koronawirusowe. Kontrole już trwają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij