Gospodarka

Stacja telewizyjna wycofała reklamy z lesbijkami

Familijna stacja telewizyjna Hallmark wycofała serię reklam w których wystąpiły małżeństwa jednopłciowe. Nie spodobało się to lewicy.

Hallmark to istniejąca od ponad 100 lat rodzinna firma produkująca pocztówki, kartki świąteczne itp. W połowie lat dziewięćdziesiątych zakupili dwie religijne stacje telewizyjne. Połączyli je w jedną całość, ograniczyli programy o religii do kilku godzin dziennie i zaczęli się specjalizować w rozrywce kierowanej do całych rodzin – od sitcomów po własne filmy, szczególnie popularne w okresie świątecznym.

Jakiś czas temu przedstawiciele Hallmark zaczęli wspominać o tym, że ich stacja być może otworzy się na większą ilość treści dotyczących LGBT. Równocześnie na ich antenie pojawiła się seria reklam firmy Zola, która prowadzi stronę internetową pomagającą w planowaniu wesel. Lesbijki wystąpiły w czterech z sześciu reklam, a jedna z nich pokazała scenę pocałunku między nimi.

Reklamy wzbudziły obawy amerykańskiej prawicy o to, że kolejne medium zacznie w swoich programach promować ideologię LGBT. Obawy tym większe, że Hallmark cieszy się opinią programu familijnego, a jego produkcje są niezwykle popularne w okresie świątecznym.Jedna z konserwatywnych organizacji, One Million Moms, złożyła skargę bezpośrednio na ręce Billa Abbotta, prezesa Crown Media – firmy, do której obecnie należy Hallmark. Ten najwyraźniej wystraszył się presji gdyż kontrowersyjne reklamy wkrótce zniknęły z anteny.

Według przedstawicieli Zoli Hallmark usunął cztery reklamy w których występowały lesbijki. Dwie pozostałe, z heteroseksualnymi parami, mogły być dalej wyświetlane, ale firma wycofała je sama w ramach protestu przeciwko tej decyzji. Sama stacja dostała się zaś w ogień krytyki ze strony lewicowych dziennikarzy, organizacji itp.

Przedstawiciele Hallmark twierdzą, że zdecydowali się na ten ruch gdyż nie chcieli aby ich stacja, koncentrująca się na dostarczaniu rozrywki dla całej rodziny, stała się obiektem kontrowersji. „Debata otaczająca te reklamy po wszystkich stronach odwracała uwagę od celu naszej stacji, jaką jest jej wartość rozrywkowa” – stwierdziła rzecznik prasowa Molly Biwer – „Marka Hallmark nigdy nie będzie dzielić. Nie chcieliśmy stworzyć kontrowersji, bardzo staraliśmy się od niej odciąć. Poczuliśmy, że jest w interesie marki, aby je wycofać i nie generować dalszych kontrowersji”.

Źródło: Deadline Autor: WM
Fot. youtube

Polecane artykuły

0 0

Protesty w Libanie. Policja użyła gazu łzawiącego

0 0

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

1 15

Od dziś dodatkowe restrykcje koronawirusowe. Kontrole już trwają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij