Kraj

Tusk: Kidawa-Błońska ma bardzo duże szanse wygrać wybory

Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardzo dobrą kandydatką i ma bardzo duże szanse wygrać wybory prezydenckie – ocenił w sobotę w Warszawie były premier, były szef Rady Europejskiej, szef EPL Donald Tusk. Jego zdaniem Kidawa-Błońska ma “autentyczną i gorącą pozytywność”.

W sobotę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została wybrana w prawyborach PO na kandydatkę partii w wyborach prezydenckich. Kidawa-Błońska wygrała w prawyborach z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Po prawyborach zapewniała, że tak, jak zwyciężyła z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w wyborach parlamentarnych w Warszawie, tak wygra wybory z prezydentem Andrzejem Dudą.

Tusk podczas briefingu w Warszawie przed premierą jego książki “Szczerze” powiedział, że trzymał kciuki za obu kandydatów. “Serce mi bije mocniej z radości, że jest to Małgorzata Kidawa-Błońska” – mówił.

“Ten argument, że pokonało się Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie, to nie jest wcale najmocniejszy atut Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ona ma wiele mocniejszych atutów. Nie wiem dlaczego, trzeba pytać warszawiaków, ale pokonać Kaczyńskiego w Warszawie to nie jest jakiś wielki wyczyn – mówię to też z własnego doświadczenia” – dodał.

Był szef RE ocenił, że Kidawa-Błońska to kandydatka “najlepsza z możliwych” do konfrontacji z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą.

“Nie zgadzam się fundamentalnie z tymi głosami, że jest być może za mało bojowa, za mało charyzmatyczna, bo jest dokładnie odwrotnie. Jeśli dzisiaj Polacy czegoś oczekują – ja np. tego oczekuję jako domniemany były kandydat, i oczekuję tego z wielkim pozytywnym napięciem – to tego, żeby w polskiej polityce czołową rolę zaczęli odgrywać ludzie – taka jest Małgorzata Kidawa-Błońska – którzy prezentują mocne, ale ciepło, a nie chłód czy wrogość” – mówił.

“Polska polityka potrzebuje dzisiaj ludzi, którzy naprawdę mają wewnętrzną gotowość i zdolność robienia rzeczy dobrych i nie przeciwko ludziom, a dla ludzi i z ludźmi. Jestem absolutnie przekonany, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest absolutnie pod tym względem unikatowa w tej dzisiejszej polskiej polityce, bo ma autentyczną i bardzo gorącą pozytywność” – dodał.

Tusk ocenił, że Kidawa-Błońska jest “prawdziwa” w tym, że potrafi “łączyć ludzi”.

“Jestem przekonany, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardzo dobrą kandydatką i ma naprawdę bardzo duże szanse wygrać te wybory” – mówił były premier.

Źródło: PAP Autor: Mateusz Roszak
Fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij