Kraj

Znamy zwycięzcę prawyborów. Schetyna zapewnia wsparcie

Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą Kidawa-Błońską, wszyscy ją wspieramy, zrobimy wszystko, żeby wygrała przyszłoroczne wybory prezydenckie – powiedział po zakończeniu sobotnich obrad Konwencji Krajowej PO, lider tej partii Grzegorz Schetyna.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska wygrała prawybory prezydenckie w PO i to ona będzie kandydatką ugrupowania na prezydenta. Głosowało na nią 345 delegatów sobotniej konwencji; jej kontrkandydata, prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka poparło 125 działaczy Platformy.

Lider PO Grzegorz Schetyna zadeklarował wsparcie dla kandydatki na prezydenta. “Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą, wszyscy ja wspieramy, zrobimy wszystko, żeby wygrała wybory prezydenckie w maju” – powiedział Schetyna dziennikarzom.

Wyraził też nadzieję, że Kidawa-Błońska zostanie w pierwszej turze wyborów kandydatką całej Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni), a w drugiej – całej opozycji. “Nie ma takich polityków, którzy mogliby zrobić to lepiej niż Małgorzata Kidawa-Błońska” – podkreślił szef Platformy.

Lider PO nie chciał zdradzić na kogo oddał w sobotę swój głos. “Na Platformę Obywatelską” – powiedział, zapytany o sobotnie głosowanie.

Źródło: PAP Autor: mkr/ pś/ mrr/
Fot. PAP/Leszek Szymański

Polecane artykuły

0 0

Protesty w Libanie. Policja użyła gazu łzawiącego

0 0

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

1 15

Od dziś dodatkowe restrykcje koronawirusowe. Kontrole już trwają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij