Kraj

Cóż za marzenia posłów Lewicy. “W następnych wyborach będziemy mieć samodzielne rządy”

W 2023 roku nie będzie 49 posłanek i posłów lewicy, nie będzie dwóch senatorów, będziemy mieli ponad 231 mandatów w polskim parlamencie – to jest nasz cel – powiedział w sobotę podczas konwencji Wiosny sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski.

W Warszawie trwa konwencja Wiosny, która ma podjąć decyzję o konsolidacji partii w jedną formację polityczną z SLD.

Otwierając spotkanie Gawkowski podziękował za 314 dni, które upłynęły od konwencji założycielskiej Wiosny na warszawskim Torwarze i podkreślił, że wielu polityków Wiosny pełni dziś w parlamencie ważne funkcje. W tym kontekście Gawkowski, który jest szefem klubu Lewicy, wymienił m.in. wiceprzewodniczących klubu: Krzysztofa Śmiszka, Monikę Pawłowską czy Beatę Maciejewską, a także wiceprezes Wiosny Gabrielę Morawską-Stanecką, która została wicemarszałkinią Senatu.

“Doceniamy to, że dostaliśmy się do parlamentu, ale to jest początek drogi” – podkreślił. “Mamy określony cel dla Wiosny i dla Lewicy. To rok 2023 – to przyszłe rządu Lewicy w Polsce i wdrażanie naszego programu” – zaznaczył polityk Wiosny.

Gawkowski mówił też, że Lewica nie będzie w parlamencie totalną opozycją, ale będzie grupą ludzi, która nie zmieni swojego kursu.

“W 2023 roku nie będzie 49 posłanek i posłów (lewicy). Nie będzie dwóch senatorów. Będzie nas ponad 231 mandatów w polskim parlamencie – to jest nasz cel” – zapowiedział sekretarz generalny Wiosny.

Gawkowski stwierdził, że Lewica jest niewygodna dla innych partii opozycyjnych. “Boją się nas i mają czego się bać, bo my mamy jasne i wyraziste poglądy i nie będziemy bać się mówić o sprawach dotyczących równości płci, o rozdziale państwa od kościoła” – podkreślił.

“Nasz cel to parlament 2023, ale nasz cel to również silne samorządy” – zapowiedział.

Podczas konwencji Wiosny planowane są wystąpienia Roberta Biedronia, wicemarszałkini Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej oraz europosła Łukasza Kohuta.

O godz. 11 w tym samym hotelu, w którym swoją konwencję ma Wiosna, rozpocznie się konwencja SLD, która ma zmienić statut partii, aby doprowadzić do tego, żeby mogła powstać jedna formacja z obu ugrupowań. Ok. godz. 14 planowana jest wspólna konferencja prasowa liderów SLD i Wiosny – Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia.

Źródło: PAP Autor: gb/ mrr/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij