Kraj

Zwycięstwo Nitek-Płażyńskiej. Hans G., który groził “zabiciem wszystkich Polaków” skazany

Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał niemieckiego przedsiębiorcę Hansa G. na karę 20 tysięcy złotych. Niemiecki przedsiębiorca został oskarżony o obelżywe znieważanie polskich pracowników zatrudnionych w jego firmie działającej w woj. pomorskim oraz grożenie Natalii Nitek-Płażyńskiej, jednej z pokrzywdzonych.

“Jesteście idioci”, “Polaczki”, “Scheisse Polaken” – to tylko kilka określeń, jakich miał używać wobec kilku swoich polskich pracowników Hans G. pomiędzy czerwcem 2015-styczniem 2016. Sprawę nagłośniła telewizja “Republika” w 2016 roku, gdzie pokazano ukryte nagranie dokonane przez Natalię Nitek-Płażyńską, prywatnie żonę posła PiS Kacpra Płażyńskiego. Słychać na nim, jak niemiecki przedsiębiorca mówi m.in. “iż nienawidzi wszystkich Polaków”, deklaruje się “jako hitlerowiec z powodu Polski”, nazywa Polaków “cwelami, idiota i gó***m” oraz grozi, że “zabiłby nas wszystkich”.

Początkowo śledztwo dotyczyło publicznego propagowania ustroju faszystowskiego oraz publicznego znieważania grupy ludności lub pojedynczych osób z powodu ich przynależności narodowej. Ostatecznie prokuratura nie postawiła jednak Hansowi G. tych zarzutów, uznając, że do czynów tych nie dochodziło w miejscu publicznym.

Ostatecznie Niemiec prowadzącym firmę na Debogórzu (woj. pomorskie) został skazany za obelżywe znieważanie pięciu polskich pracowników oraz grożenie Natalii Nitek-Płażyńskiej na karę 20 tysięcy złotych przez Sąd Rejonowy w Wejherowie. Wcześniej w procesie za groźby karalne wobec jednego z pokrzywdzonych został skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot. PAP/Adam Warżawa

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij