Publicystyka

Matczak chwali się apelem do TSUE o ukaranie Polski. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

Prof. Marcin Matczak za pośrednictwem Twittera “pochwalił” się, iż podpisał się pod listem prawników skierowanym do Komisji Europejskiej, w którym proszą unijny organ, aby zwrócił się do TSUE o zastosowanie środków tymczasowych, aby zatrzymać postępowania dyscyplinarne wobec sędziów. Wpis prawnika spotkał się z szeroką krytyką.

-Podpisałem ten list, bo zależy mi na Polsce – praworządnej, silnej w Europie i szanującej prawo swoich obywateli do sprawiedliwego sądu – napisał Matczak.

Do swojego wpisu sędzia zamieścił artykuł portalu oko.press wspominającym o inicjatywie prawników, którzy wystosowali specjalny list do KE. Apelują, aby unijny organ zwrócił się do TSUE o zarządzenie środków tymczasowych, które zatrzymałyby prowadzenia postępowań dyscyplinarnych wobec niepokornych sędziów i wstrzymały działalność Izby Dyscyplinarnej SN i neo-KRS. Argumentują to m.in. rzekomymi “atakami na niezawisłość sędziowską w Polsce ze strony rządu”.

Podpisałeś Pan ten list, bo strach ci jeży włosy, że przestanie być jak zawsze było, że ktoś wreszcie się waszej sitwie dobierze do jej łajdactw i od zawsze bezkarni nagle przestaną być bezkarni. Reszta to ściema i kłamstwo – pisze z kolei Rafał Ziemkiewicz – I żeby było jasne: uważam Pana i Panu podobnych za skończonych łajdaków. Dokładnie tak samo jak wy kombinowali targowiczanie: ch. z tą Polską, ważna jest „praworządność”, nasze „prawa kardynalne” i „złota wolność” – caryco, gwarantko, ratuj nasze latyfundia przed „jakobinami”.

Jego oświadczenie spotkało się również z szeroką krytyką wśród polskich internautów. Padły pytania m.in. “dlaczego on się tym chwali”. Inni natomiast stawiali sprawę jasno porównując działalność sędziego do “Targowicy”czy sugerując wprost, że sędzia Matczak zrobił to dlatego, iż jemu samemu grozi postępowanie dyscyplinarne.

Źródło: Twitter/ Oko Press Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij