Świat

Zbezczeszczono posąg Maryi. Policja odnalazła go we fragmentach

Nieznani sprawcy włamali się do kościoła w szwedzkim Goteborgu i ukradli z niego figurę Maryi. Policja odnalazła ją pociętą na kawałki.

Posąg miał wysokość 1,75 metra i ważył ponad 200 kilo. Odlano go z bronzu. Stał w kościele św, Marii Magdaleny w dzielnicy Hisingen, w specjalnie stworzonej przybudówce.

Jego brak zauważono w środę. Sprawcy włamali się do przybudówki i zabrali posąg. Policja odnalazła go w czwartek wieczorem. Figura była przecięta na sześć osobnych fragmentów. Złodzieje schowali ją w pomieszczeniu gospodarczym obok pobliskiego transformatora.

Na razie nie wiadomo jaki był ich motyw. Być może kościół padł ofiarą zbrodni nienawiści. Nie byłoby w tym nic niezwykłego – motywowane nienawiścią ataki na katolickie świątynie stały się na zachodzie smutną codziennością, w bijącej rekordy pod tym względem Francji dochodzi średnio do 3 dziennie.

Równie prawdopodobne jest jednak to, że sprawcy po prostu chcieli zarobić. Szwecja boryka się ostatnio z kradzieżami posągów i innych ozdób z brązu. Te są następnie rozbijane na kawałki, przetapiane aby ukryć ich pochodzenie, i sprzedawane w punktach skupu złomu.

Przedstawiciele parafii wyrazili nadzieję, że rzeźbę uda się naprawić. Zapowiadają, że wróci na swoje dawne miejsce. Stanie się tak jednak dopiero po tym, kiedy zostanie tam zainstalowany nowy system alarmowy.

Źródło: Breitbart Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Protesty w Libanie. Policja użyła gazu łzawiącego

0 0

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

1 15

Od dziś dodatkowe restrykcje koronawirusowe. Kontrole już trwają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij