Świat

Ludmiła Kozłowska organizuje debatę w PE. Będą dyskutować z “prześladowanymi” prokuratorami i sędziami w Polsce

Fundacja “Otwarty Dialog”, na czele której stoi kontrowersyjna działaczka Ludmiła Kozłowska, organizuje w Parlamencie Europejskim debatę na temat…”prześladowanych sędziach i prokuratorach w Polsce”. 

“Kampania Prawa i Sprawiedliwości przeciwko polskiemu sądownictwu” – pod takim tytułem odbędzie się 12 grudnia debata w gmachu Parlamentu Europejskiego. Podczas niej wypowie się kilku sędziów oraz prokuratorów z Polski, którzy mają być rzekomo “prześladowani” przez polskie władze. Gośćmi debety będą m.in. sędziowie Dariusz Mazur i Waldemar Żurek oraz prokuratorzy Ewa Wrzosek i Krzysztof Parchimowicz.

W dyskusji weźmie także udział europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun oraz Ludmiła Kozłowska, która stoi na czele kontrowersyjnej fundacji “Otwarty Dialog”, która łącznie z frakcją europarlamentarną “Odnówmy Europę” jest inicjatorem całego wydarzenia.

Przypomnijmy, że Ludmiła Kozłowska jest formalnie objęta zakazem wjazdu na terytorium Polski oraz Unii Europejskiej, która w 2018 roku została oficjalnie wydalona z UE na podstawie decyzji polskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Decyzje zostały wydane w związku z niejasnymi źródłami finansowania jej fundacji. Pomimo zakazów wydanych przez polskie władze kontrowersyjna działaczka kilkukrotnie gościła w Europie m.in. w siedzibie PE czy w niemieckim parlamencie.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij