Kraj

Dulkiewicz długo to popamięta. Mocna odpowiedź “Solidarności” na zaproszenie papieża do Gdańska

Kilka dni temu Aleksandra Dulkiewicz pochwaliła się zdjęciem z papieżem Franciszkiem, którego zaprosiła na 40 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Na jej wiadomość mocno zareagowały władze NSZZ “Solidarność”.

Wzruszające spotkanie z Papieżem Franciszkiem ⁦po audiencji generalnej. Zaproszenie do Gdańska ⁩ na 40 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych wręczone i przyjęte życzliwie – napisała prezydent Gdańska na Twitterze, opatrując swój post hasztagiem “Solidarność”.

Na jej zaproszenie zareagowały władze NSZZ “Solidarność”, a konkretniej przewodniczący Komisji Krajowej Marek Lewandowski, który w specjalnym komunikacie wyjaśnił, iż wizyta Dulkiewicz nie miała nic wspólnego z audiencją “Solidarności” u papieża, pomimo iż odbyły się one w podobnym czasie. “Od zapraszania na urodziny NSZZ «Solidarność» jest… NSZZ «Solidarność»” – czytamy w komunikacie związkowca, który zwrócił się bezpośrednio do prezydent Gdańska.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij