Kraj

Premier: przyczyny tragicznego wypadku w Szczyrku będą bardzo dokładnie zbadane

Przyczyny tragicznego wypadku w Szczyrku, w którym akcja ratownicza została już zakończona, będą bardzo dokładnie zbadane – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

W środę wieczorem w domu jednorodzinnym w Szczyrku doszło do wybuchu gazu. Do czwartkowego popołudnia w gruzach budynku znaleziono ciała ośmiorga osób: czworga dorosłych i czworga dzieci.

“Akcja ratowniczo-poszukiwawcza po wybuchu w Szczyrku została zakończona. Niestety, wszystkie osoby, które zostały zasypane gruzem, zginęły. Na miejscu jest pan wicepremier Jacek Sasin; wiceminister Maciej Wąsik i pan Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Andrzej Bartkowiak – nadzorowali tę akcję” – powiedział premier na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie.

“Teraz możemy powiedzieć, że znamy liczbę ofiar tego bardzo tragicznego wypadku, którego przyczyny będą bardzo dokładnie zbadane” – dodał szef rządu.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Hanna Bardo

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij