Kraj

Poseł SLD uważa, że 9 tysięcy to za mało, żeby się utrzymać. Internauci zareagowali

Poseł i sekretarz generalny SLD opowiedział dziennikarzom o mieszkaniu w Domu Poselskim. Stwierdził, że za 9 tysięcy miesięcznie nie da się utrzymać w Warszawie.

Nowy Dom Poselski oddano do użytku w 1989 roku. Zakwaterowanie w nim przysługuje posłom, którzy nie są zameldowani w stolicy. Koszt noclegów jednego posła to ok. 25 tysiąca złotych miesięcznie.

Dom Poselski był częstym tematem artykułów w latach 90tych, kiedy media regularnie donosiły o odbywających się w nim szalonych imprezach polityków. Dzisiaj jednak jego dni chwały dawno minęły, a sam budynek domaga się generalnego remontu. Pojawiają się nawet pomysły całkowitego wyburzenia go i wybudowania nowego, jednak przeszkodą są tutaj koszty, szacowane na ćwierć miliarda złotych.

Portal Interia postanowił się przyjrzeć temu jak żyje się jego mieszkańcom. Wśród polityków z którymi rozmawiali dziennikarze znalazł się między innymi nowy poseł i sekretarz generalny SLD. Kulaskowi w Domu Poselskim najbardziej nie podoba się to, że pokoje nie są wyposażone w aneksy kuchenne. „W pokoju można zrobić sobie jedynie herbatę, poza tym muszę stołować sięna mieście. To są wszystko koszty. Gdybym chciał zrobić sobie śniadanie, to nie mam gdzie” – żalił się dziennikarzom – „Nie mogę sobie ani podgrzać parówki, ani usmażyć jajecznicy bo nie ma gdzie”.

Kulasek stwierdził, że związane z tym dodatkowe koszty sprawiają, że ciężko mu się utrzymać za poselskie uposażenie. „Proponuję się utrzymać w Warszawie za 6,5tysiąca złotych na rękę, plus dieta 2,5 tysiąca złotych” – powiedział.

Na sugestię dziennikarza, że zamiast mieszkania w domu poselskim mógłby otrzymać ryczałt na wynajęcie mieszkania w wysokości 2,5 tysięcy złotych Kulasek odpowiedział, że takie rozwiązanie też ma swoje wady. „Da radę za to wynająć kawalerkę, oczywiście” – stwierdził – „Trzeba jednak wziąć pod uwagę nocne głosowania, liczbę posiedzeń komisji: posłowie zapisywali się do kilku bo chcieli pracować. Nie chcemy być figurantami”.

Słowa lewicowego polityka szybko wywołały reakcję internautów:

Źródło: RMF24 Autor: WM
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij