Kraj

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala

Jarosław Kaczyński w poniedziałek trafił do szpitala w Otwocku. Przeszedł tam odkładaną od dawna operację.

Nie jest już tajemnicą, że Jarosław Kaczyński ma problem z nogami. Już w styczniu miał przejść zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Napięty terminarz w roku wyborczym sprawił jednak, że ciągle go przekładał. Osoba z jego otoczenia poinformowała anonimowo Super Express, że chciał wytrzymać do czasu zakończenia kampanii prezydenckiej.

Ból jednak stał się zbyt duży i nieoficjalnie wiadomo, że prezes PiS w poniedziałek trafił do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Otwocku. Portal WP.PL dowiedział się, że przeszedł tam zabieg. Po operacji wybudzono go bez komplikacji i pacjent czuje się dobrze.

Wczoraj wieczorem odwiedził go w szpitalu minister zdrowia Łukasz Szumowski, który spędził tam kilkadziesiąt minut. Wybór tej placówki medycznej nie był przypadkowy – pracuje tam bowiem zaufany lekarz Kaczyńskiego, który już wcześniej konsultował z nim sprawy medyczne.

Kaczyńskiego po wyjściu czeka uciążliwa rehabilitacja. Jak wynika z wywiadu, którego kilka miesięcy temu udzielił Super Expressowi, za rok czeka go kolejny zabieg, tym razem na drugą nogę. Ta na szczęście jest w lepszym stanie.

Politycy PiS odmawiają jakichkolwiek komentarzy dotyczących stanu zdrowia Kaczyńskiego. „Nie komentujemy stanu zdrowia prezesa Kaczyńskiego, takie mamy ustalenia” – powiedział rzecznik prasowy Radosław Fogiel dziennikowi Fakt.

Źródło: wp.pl, se.pl Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij