Kraj

Sasin: PiS zrobi wszystko, aby wygrał Andrzej Duda

Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, żeby wybory prezydenckie wygrał dotychczasowy prezydent Andrzej Duda; będzie to bardzo twarda i trudna walka o to, żeby tę prezydenturę na kolejną kadencję potwierdzić – powiedział w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

W poniedziałkowym “Newsweeku” Hołownia powiedział: “myślę o starcie w wyborach prezydenckich, bo uważam te wybory za bardzo ważne dla Polski”. “Newsweek” napisał, że “Hołownia liczy na to, że uda mu się powtórzyć drogę prezydent Słowacji Zuzany Czaputovej i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego”.

O tę kandydaturę Sasin był pytany w radiowej “Trójce”. “Jestem przekonany, że ta kandydatura szans ostatecznie nie ma. I że przede wszystkim w tych wyborach wygra Andrzej Duda. I my, jako Prawo i Sprawiedliwość zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Chociaż mam świadomość tego, że to będzie bardzo twarda i trudna walka o to, żeby tę prezydenturę Andrzeja Dudy na kolejną kadencję potwierdzić” – podkreślił Sasin.

Jak przyznał, czytał w jednym z komentarzy, który porównywał kandydaturę Hołowni do kandydatury Wołodymyra Zełenskiego na Ukrainie. “Być może rzeczywiście tym, którzy tę kandydaturę dzisiaj promują – bo przecież nie jesteśmy naiwni, chyba nie wierzymy w to, że to jest taki kandydat, dziennikarz, który nagle pewnego dnia się obudził i pomyślał +zostanę prezydentem+ i nikt za nim nie stoi i nikt nie wspiera tej kandydatury” – zaznaczył wicepremier.

“Jest to jakaś określona grupa polityczna, medialna, biznesowa być może, która właśnie wymyśliła sobie taki oto pomysł, który można powtórzyć ten ukraiński scenariusz w Polsce” – dodał. “Myślę, że Polska jednak jest na dużo bardziej zaawansowanym poziomie profesjonalizacji polityki, również działania mechanizmów demokratycznych” – ocenił Sasin.

Źródło: PAP Autor: Aneta Oksiuta
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij