Kraj

Amazon sprzedawało szokujące ozdoby świąteczne. Interweniowało Muzeum Auschwitz

W ofercie słynnego sklepu internetowego Amazon znalazły się ozdoby świąteczne „ozdobione” zdjęciami obozu w Oświęcimiu. Po interwencji Muzeum Auschwitz zostały usunięte.

Muzeum Auschwitz na swoim Twitterze poinformowało o tym, że w ofercie Amazona znalazły się szokujące dekoracje świąteczne. Płaskie bombki w kształcie serc, gwiazd czy dzwonów były ozdobione zdjęciem torów kolejowych i bramy prowadzącej do obozu w Oświęcimiu oraz zdjęciem wnętrza obozu. W ofercie tego sklepu znalazły się również inne akcesoria, jak breloczki czy otwieracze do butelek, z tym samym motywem.

„Sprzedawanie ozdób świątecznych z obrazami Auschwitz nie wydaje się stosowne” – napisali przedstawiciele muzeum na swoim Twitterze – „Auschwitz na otwieraczu do butelek jest niepokojące i obraźliwe”. Poprosili również Amazon o interwencję.

Ta nastąpiła bardzo szybko. Rzecznik Amazona poinformował dzisiaj, że skandaliczne ozdoby zostały usunięte z oferty.

Podobne afery zdarzają się na Amazonie regularnie. Sklep ten bowiem prowadzi sprzedaż produktów wystawianych przez niezależnych producentów i nie ma mechanizmów weryfikujących to, co wprowadzają do oferty. A nie brak niestety takich, którzy chcą zarobić na Holokauście. Już po tej aferze przedstawiciele Muzeum znaleźli na przykład w jego ofercie podkładkę pod myszkę ze zdjęciem wagonu, którym Niemcy transportowali więźniów do Oświęcimia. Sklep zazwyczaj w takich wypadkach usuwa kontrowersyjne produkty z oferty i niekiedy zrywa współpracę z osobami, które je wystawiły.

Źródło: Guardian Autor: WM
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij