Kraj

Sekretarz generalny KEP: Adwent to czas, w którym powinniśmy znaleźć więcej czasu dla Boga

Adwent to niezwykle ważny okres liturgiczny. Znajdźmy w nim więcej czasu dla Boga przez rekolekcje, roraty i spowiedź przedświąteczną – zachęca sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński w wypowiedzi przekazanej PAP w niedzielę przez biuro prasowe Episkopatu Polski.

1 grudnia, w niedzielę, w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent, czas obejmujący cztery niedziele przed Bożym Narodzeniem. Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski zaznaczył: “Czas adwentu przypomina ludzkie życie, które jest pełnym zaangażowania oczekiwaniem na definitywne spotkanie z Bogiem. Oczekiwanie to powinno więc rodzić w nas nadzieję i radość”.

Bp Artur Miziński zwrócił też uwagę na to, że przed Bożym Narodzeniem zajmują nas liczne aktywności organizacyjno-porządkowe jak: zakupy, dekorowanie domu i przygotowywanie potraw. W tej perspektywie poprosił “byśmy w codziennym zabieganiu nie utracili tego, co w tym czasie jest niezwykle ważne. Zatroszczmy się o to, by w codziennych zajęciach i przygotowaniach nie zabrakło radości, życzliwości i pokoju, który powinien panować w naszych sercach, domach, miejscach pracy i całej naszej ojczyźnie”.

Sekretarz Episkopatu zaznaczył też, że Adwent to czas, w którym powinniśmy pamiętać o słowach Jana Chrzciciela: “Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”.

“Pamiętajmy, że po dniach oczekiwania i przygotowań będziemy świętować przyjście Boga na świat w uniżeniu. Przyszedł i nieustannie przychodzi, by być Emmanuelem – Bogiem z nami, by odmienić losy ludzi i całego stworzenia. Przyjmijmy Go do naszych serc i naszego życia, by w przyszłości On przyjął nas do swego Królestwa, gdy na końcu wieków przyjdzie w chwale”- podkreślił bp Artur Miziński.

Źródło: PAP Autor: skz/ mmu/
Fot. pxhere

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij