Sport

Politycy PiS stanęli w obronie kibiców

Europoseł Joachim Brudziński i sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker stanęli w obronie Pogoni Szczecin, którą obrażono w TVP Info. Domagają się od stacji przeprosin.

W zeszły wtorek w satyrycznym programie W Tyle Wizji prowadzący wdali się w dyskusję o Pogoni Szczecin. W jej trakcie stwierdzili, że klub powinien się nazywać Pogoń-homo albo Tęcza Szczecin. Słowa te nie spodobały się wielu kibicom. Politycy PiS postanowili interweniować. „Kontekst przywołanego fragmentu audycji jednoznacznie przesądza, że celem prowadzących było wywołanie u widza skojarzenia nazwy klubu Pogoń Szczecin z ideologią LGBT” – stwierdzili – „Oceniamy to jako niesmaczny i nieśmieszny żart, który wielu kibiców i sympatyków Pogoni Szczecin ma prawo uznać za obraźliwy i krzywdzący oraz wymierzony w szczególnie ważną dla mieszkańców Szczecina wartość”

Politycy podkreślili, że Pogoń odgrywa niezwykle ważną rolę w historii i tożsamości miasta. „Nie da się uznać żartów polegających na zniekształcaniu nazwy klubu piłkarskiego zasłużonego dla polskiego sportu za czyniące zadość obowiązkowi kierowania się odpowiedzialnością za słowo” – podkreślili – „Mamy nadzieję, że nieudany żart prowadzących audycję był spowodowany ich chwilową niedyspozycją a nie zamiarem obrażenia tysięcy kibiców Pogoni Szczecin”.

Politycy domagają się od prowadzących publicznych przeprosin i powstrzymania się od podobnych żartów w przyszłości. „Oczekujemy, że pan prezes <Kurski> jako kibic nigdy nie kryjący swoich sympatii sportowych oraz kibicowskiej pasji, przyjmie nasz wniosek wyrażony w niniejszej interwencji poselskiej” – podsumowali.

Źródło: Wirtualne Media Autor: WM
Fot. Nixalsverdrus, CC BY-SA 4.0

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij