Kraj

Gowin reaguje na zwolnienie wykładowcy za prezentacje “Homoseksualizm a zdrowie”. “To złamanie wolności słowa”

Chociaż uczelnie medyczne nie podlegają ministrowi nauki, włączę się w działania min. Szumowskiego, by wyjaśnić ten przypadek. Jeżeli poniższy opis okaże się prawdziwy, będzie to jaskrawy przypadek złamania konstytucyjnej zasady wolności słowa – napisał na Twitterze Jarosław Gowin, reagując na zwolnienie pracownika Śląskiego Uniwersytetu Medycznego za przeprowadzenie wykładu pt. “Homoseksualizm a  zdrowie”.

Zgodnie z zapowiedzią będę konsekwentnie przeciwstawiał się wszelkim próbom ograniczania wolności nauki, z lewa, czy z prawa, ale także z wnętrza środowiska akademickiego – napisał minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin na Twitterze.

Wicepremier w ten sposób zareagował na fakt zwolnienia jednego z wykładowców Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracownik miał przeprowadzić wykład pt. “Homoseksualizm a zdrowie”, podczas którego przytaczał kilka przykładów badanej naukowo szkodliwości praktyk homoseksualnych dla zdrowia. Wg naukowca,  geje stanowią zdecydowanie największą grupę osób chorych na AIDS w takich krajach jak Niemcy, Kanada czy Indie (w tym ostanim kraju aż 86% chorych na AIDS to homoseksualni mężczyźni), częściej też cierpią na depresję, mają myśli samobójcze czy popadają w nałogi.

– Tak było, jest i będzie i nikt tego faktu nie zmieni, że fizycznie jak również psychicznie pasują do siebie tylko kobieta i mężczyzna – o tym mówi biologia i nauka. Tylko taki związek potrafi przekazywać życie, które przedłuży istnienie rodzaju ludzkiego i jak pokazuje wiele badań, najkorzystniejsze jest dla dziecka gdy wychowują je biologiczni rodzice – mówił wykładowca.

Słowa pracownika Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wywołały żywiołowy protest środowisk LGBT.  Aktywiści domagali się jego zwolnienia, na co przystał rektor placówki, rozwiązując umowę z wykładowcą.

Źródło: Twitter/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij