Kraj

Te słowa Joanny Muchy nie spodobają się Schetynie. Co posłanka PO sądzi o liderze swojej partii?

Joanna Mucha jest przekonana, że obecna sytuacja w Platformie Obywatelskiej, jak i zachowanie jej lidera Grzegorza Schetyny, działają dla tego ugrupowania niekorzystnie w kontekście wyborów prezydenckich. 

Dobrze byłoby, żeby tutaj ten kalendarz zaczął płynąć, bo Grzegorz Schetyna zadeklarował mniej więcej dwa tygodnie temu, że 14 grudnia odbędzie się Rada Krajowa, podczas której zostanie wybrany nasz kandydat na prezydenta i zostanie ogłoszony kalendarz wyborów  – mówiła posłanka o wewnętrznej sytuacji PO – Uważam, że niepewna sytuacja w PO będzie obciążająco działała na naszego kandydata – ktokolwiek nim będzie – w wyborach prezydenckich. 

Była minister sportu za rządów PO-PSL przyznała, iż jej formacja polityczna nie może dopuścić, aby status jej przewodniczącego był niepewny. Dodała również, że obecny szef partii Grzegorz Schetyna znacząco ją osłabia. “Nie jest popularny, nie jest dobrze postrzegany, ma słabe badania, uważam, że osłabia naszego kandydata” – mówi Mucha, która jednocześnie jest przekonana, iż Schetyna to “człowiek honoru”i dotrzyma swojej obietnicy dotyczącej zwołania Krajowej Rady PO.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Dwie trzecie Brytyjczyków chce ostrzejszych restrykcji

0 0

Jerzy Brzęczek złapał koronawirusa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij