Kraj

On naprawdę w to wierzy? Czarzasty dziękuje żołnierzom radzieckim za… wyzwolenie Polski

Włodzimierz Czarzasty w studiu TVP wyraził pogląd, zgodnie z którym żołnierze Armii Czerwonej… wyzwolili Polskę. Słowa szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej oburzyły prowadzącego program Michała Adamczyka.

Tereny odzyskane były wyzwalane przez dwie armie: jedna armia to była armia Wojska Polskiego, m.in. był w niej gen. Wojciech Jaruzelski, a druga armia to była armia, w której byli żołnierze rosyjscy bądź radzieccy, a byli i ukraińscy i różni – mówił jeden z liderów Lewicy, tłumacząc że takie są poglądy jego ugrupowania – Żołnierze (radzieccy – red.) wyzwalali również Polskę.

Na słowa Czarzastego zareagował drugi gość programu polityk PiS Marek Pęk, który stanowczo określił je jako zwykłe kłamstwo. Swojego oburzenia nie krył również prowadzący Michał Adamczyk, dla którego dziękowanie żołnierzom radzieckim za wyzwolenie jest “grubą przesadą”. Dziennikarz również po programie napisał co sądzi na ten temat.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij