Kraj

Policja zatrzymała przewodniczącego Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Prowadził po alkoholu

Policja w Trzebnicy zatrzymała pijanego kierowcę. Okazało się, że to przewodniczący gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miliczu.

W niedzielę wieczorem patrol policji w Trzebnicy zatrzymał do kontroli samochód. Okazało się, że jego kierowca był pijany. Badanie alkomatem pokazało, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Odebrano mu prawo jazdy i po zakończeniu czynności zwolniono do domu.

Niedługo później sam sprawca opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie. Okazało się, że był nim Dariusz D., przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz kierownik wydziału oświaty w gminie Milicz (dolnośląskie).

Mężczyzna napisał, że alkohol spożywał dzień wcześniej i nie czuł, że nadal jest pod jego wpływem. Dodał, że oczywiście nie jest to dla niego żadne usprawiedliwienie. Poinformował również, że rezygnuje ze wszystkich funkcji publicznych i oddaje się do dyspozycji burmistrza. „Żałuję, wstydzę się, zawiodłem wielu ludzi, którzy mi ufali” – napisał – „Wyciągnąłem wnioski”.

„Jest nam znana ta sytuacja. Pracownik jest nieobecny w pracy. Złożył oświadczenie, że rezygnuje z pełnienia funkcji i oddaje się do dyspozycji burmistrza” – skomentował sekretarz gminy Dariusz Moczulski – „Czekamy na informacje od służb prowadzących to postępowanie. Po ich otrzymaniu podejmiemy dalsze decyzje”.

Źródło: TVN 24 Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij