Kraj

Okazuje się, że można! Wielki sukces rodziców w walce z nachalną promocją ideologii LGBT

Presja i determinacja ma sens! Dzięki zdecydowanej postawie rodziców jednej z poznańskich podstawówek, dyrekcja szkoły wycofała się z wprowadzania tam programu ideologii gender. Zaczęło się, “niewinnie”, od planów organizacji tzw. tęczowego piątku.

O walce rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 90 jako pierwszy informował “Nasz Dziennik.”

– Dwa dni przed tym wydarzeniem nasza córka wróciła do domu ze szkoły i poinformowała, że przez radiowęzeł ogłoszono, że w piątek dzieci mają ubrać się na kolorowo. Rodzice nie otrzymali żadnej informacji na ten temat w dzienniku elektronicznym – opowiada w rozmowie z gazetą  ojciec jednej z uczennic.

– Napisałam pismo do dyrekcji i jeszcze tego samego dnia wysłałam pytanie za pośrednictwem Librusa. Przedstawiłam fakty i poprosiłam o informację, czemu ma służyć ubranie się na kolorowo akurat tego dnia. Bo oczywistym jest, że nasuwa się jedno skojarzenie – w najbliższy piątek środowiska LGBT organizują „tęczowy piątek” – dodaje jedna z matek.

Jak informuje “Nasz Dziennik”, dyrekcja, jak ognia unikała odpowiedzi na pytania rodziców, którzy zdecydowanie domagali się odwołania imprezy. Osiągnęli połowiczny sukces, bo  tzw. dzień kolorów faktycznie nie odbył się w piątek tylko w poniedziałek. – Podczas jednej z długich przerw dzieci zostały zachęcone do wyjścia na boisko, gdzie została wręczona im kreda i miały malować obrazki, które kojarzą się im z tolerancją. Wśród zwykłych rysunków pojawiły się kolorowe tęcze z podpisem „LGBT”. Akcję nadzorowali wyznaczeni przez dyrektorkę nauczyciele – mówi gazecie jeden z rodziców dzieci ze SP nr 90.

Dyrekcja jednak nie zamierzała poprzestać na tym jednym wydarzeniu. Władze placówki zorganizowały dla uczniów najstarszych klas zajęcia z pierwszej pomocy. Chociaż sam pomysł jest godny pochwały, to już jego realizacja musi budzić zastrzeżenia – zajęcia miały być prowadzone przez osobę transpłciową, a ich organizatorem miała być Fundacja Akcetacja czynnie wspierająca osoby LGBT i propagująca ideologię gender.

Zaniepokojeni rodzice postanowili zainterweniować w poznańskim kuratorium, które zobowiązało się monitorować sytuację w  szkole.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij