Kraj

Schetyna aż tak pewny swego? “Zaczynamy nowy etap polskiej polityki, który zakończymy zwycięstwem w wyborach”

Zarząd PO jednomyślnie zatwierdził dwoje kandydatów w prawyborach prezydenckich; jestem przekonany, że dzisiaj rozpoczynamy nowy etap polskiej polityki, który zakończy się zwycięstwem w wyborach prezydenckich – powiedział w piątek szef PO Grzegorz Schetyna po posiedzeniu zarządu partii.

Schetyna poinformował, że zarząd krajowy PO jednomyślnie uznał, że “najlepszymi kandydatami Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich będą wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak”. “Wspaniali kandydaci, wielcy patrioci, ludzie Platformy Obywatelskiej, ale z wielkim doświadczeniem w życiu publicznym i w polityce” – ocenił szef PO.

“14 grudnia krajowa konwencja PO podejmie decyzję, kto będzie reprezentował PO, ale głęboko wierzę, także Koalicję Obywatelską, naszych koalicjantów, obywateli, tych wszystkich, którzy wspierali nas w ostatnich kampaniach wyborczych, których chcemy być reprezentantami dzisiaj w Sejmie i w Senacie, z którymi byliśmy przez ostatnie cztery lata poprzedniej kadencji. Dla nich wszystkich są te wybory, dla nich wszystkich będziemy pracować, żeby te wybory wygrać” – mówił Schetyna.

Lider PO stwierdził, że decyzja o wyborach podjęta 14 grudnia zaowocuje zwycięstwem w maju. “Jestem przekonany, że dzisiaj rozpoczynamy nowy etap polskiej polityki, który zakończy się zwycięstwem w wyborach prezydenckich” – dodał.

Źródło: PAP Autor: reb/ pś/ godl/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij