Kraj

CBA zatrzymało 10 osób podejrzanych o korupcję. Wśród nich m.in. właściciel prywatnej stacji telewizyjnej

Prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego, właściciel prywatnej stacji telewizyjnej i uczelni niepublicznej w Katowicach oraz jej wykładowca zostali zatrzymani w śledztwie dotyczącym korzyści majątkowych na blisko 1 mln 900 tys. zł – poinformowało w piątek CBA.

Wśród zatrzymanych – łącznie 10 osób – byli także przedsiębiorcy z branży deweloperskiej, transportu i logistyki. Do zatrzymań doszło na terenie województw małopolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i śląskiego.

“Postępowanie prowadzone przez krakowską delegatura CBA dotyczy podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji” – poinformowało CBA w piątkowym komunikacie. W tej sprawie zarzuty usłyszało już 11 podejrzanych, w tym były senator RP VIII kadencji.

Jak ustalili śledczy Biura, zatrzymani załatwiali za pośrednictwem byłego senatora różne sprawy w instytucjach państwowych i samorządowych w zamian za korzyści majątkowe, w tym rzeczowe i pieniężne, przekazywane bezpośrednio bądź w formie darowizn na rzecz wskazanych fundacji, a także korzyści osobiste. Materiał dowodowy wskazuje na przekazanie blisko 1 mln 900 tys. zł korzyści majątkowych.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zarzuty korupcyjne, w tym płatnej protekcji oraz wręczania korzyści majątkowych. Jednocześnie agenci CBA wykonali przeszukania w kilkunastu miejscach.

Źródło: PAP Autor: sno/ krap/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij