Rozrywka

Lewicowy absurd Disneya. Wytwórnia ostrzega przed swoimi starymi bajkami z powodu rasizmu

Niecodzienny apel Disneya do fanów. Władze wytwórni ostrzegają przed swoimi starymi produkcjami, gdzie doszukano się… rasizmu. 

Disney niewątpliwie jest dziś jedną z największych marek wśród producentów filmowych i medialnych. Między innymi dlatego, że korporacji założonej przez braci Roya i Walta Disneya w ostatnich latach udało się przejąć na własność wiele studiów filmowych. To dlatego dziś, z wytwórni kojarzonej w przeszłości głównie z Myszką Miki, wychodzi wiele filmów, w tym także najbardziej dochodowe produkcje z uniwersum Gwiezdnych Wojen czy Marvela.

Władze Disneya nie tylko przejmują kolejne wytwórnie, ale chcą także iść z duchem czasów i walczyć o prymat na coraz prężniej rozwijającym się rynku platform streamingowych. Dlatego przeznaczono ogromne środki na stworzenie i rozwój platformy Disney+, która ma rywalizować z takimi markami jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime. Szefowie studia zdecydowali się pójść z duchem czasu nie tylko pod kątem biznesowym, ale także ideologicznym. I mocno skręcili w lewą stronę w kwestiach światopoglądowych.

Każdy posiadacz konta na Disney+ będzie mieć możliwość zobaczenia nie tylko wielu nowych filmów i seriali, ale także klasowych produkcji, w tym starych filmów animowanych Disneya. To w związku z nimi władze studia wydały apel do swoich fanów, który ostrzegają przed możliwością zetknięcia się z… “rasistowskimi stereotypami”. Chodzi m.in. o film “Dumbo” z 1941 i kwestię pojawiających się tam ptaków, które… wyrażają się niewłaściwie o mieszkańcach Afryki czy film “Zakochany kundel” z 1955, gdzie koty syjamskie w stereotypowy sposób przedstawiają Azjatów.

Do nie jedyne przypadki lewicowego wariactwa, w które popadł Disney. Jakiś czas temu szef tej wytwórni zagroził, że jego studio zaprzestanie kręcenia jakichkolwiek filmów w stanie Georgia, jeżeli zostanie utrzymane prawo zakazu aborcji od momentu bicia serca dziecka. Dodatkowo, w Międzynarodowy Dzień Dziecka w paryskim Disneylandzie organizowane są… parady poświęconą w całości LGBT+.

Źródło: Media Narodowe Autor: JD
Fot.

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij