Gospodarka

Ten fast food podbija nasz rynek. Polacy oszaleli na punkcie hot-dogów

Hot-dogi kupuje trzech na dziesięciu Polaków, a czterech z dziesięciu kupujących wybiera je z oferty stacji paliw PKN Orlen – poinformował płocki koncern, powołując się na badania przeprowadzone przez Kantar.

“439 milionów sprzedanych hot-dogów #ORLEN; 850 kombinacji smakowych, w tym wersje wege. Numer 1 w badaniach preferencji klientów” – oznajmił w czwartek PKN Orlen na Twitterze. Koncern wyliczył m.in., przytaczając wyniki badań, które Kantar przeprowadził na jego zlecenie, że “3/10 Polaków kupuje hot-dogi; 4/10 kupujących wybiera hot-dogi ze stacji Orlen”.

PKN Orlen podał przy tym, że wśród “Top 5 ulubionych hot-dogów Polaków” Orlen osiągnął wynik 40 proc., a na dalszych miejscach uplasowały się pozostałe kategorie: sieć sklepów spożywczych – 19 proc., niesieciowy bar szybkiej obsługi – 13 proc. oraz inna stacja paliw i market meblowy – po 5 proc.

Według danych, dotyczących konsumpcji hot-dogów wśród Polaków, które przedstawił koncern, większość – 56 proc. stanowią mężczyźni, natomiast najliczniejsza grupa wiekowa – 52 proc., to osoby w wieku 15-29 lat.

Jak podał PKN Orlen, badanie Kantar dla koncernu zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie Polaków 15+.

Według PKN Orlen, w Polsce dysponuje on siecią 1779 stacji paliw, w tym ponad 1200 własnych.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij