Świat

Zaatakowano przedszkole. Ponad 50 dzieci trafiło do szpitala

W Chinach doszło do ataku na przedszkole. Poszkodowanych jest 51 dzieci i trzech dorosłych.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek wieczorem w mieście Kaiyuan. Jak donosi agencja Xinhua 23-latek o nazwisku Kong dostał się na teren przedszkola po przejściu przez jego mur. Następnie spryskał dzieci i opiekunów sodą kaustyczną.

Soda kaustyczna czyli wodorotlenek sodu to bardzo popularna i powszechnie dostępna substancja chemiczna. Ma szereg zastosowań, od produkcji szkła do udrażniania rur kanalizacyjnych. Rozpuszczona w wodzie tworzy tzw. ług sodowy – niezwykle żrącą substancję, która może dotkliwie poparzyć lub nawet spowodować oślepnięcie.

Według Xinhua mężczyźnie udało się oblać 51 dzieci i trzech opiekunów. Dwóch odniosło poważne rany, które jednak nie zagrażają ich życiu. Xinhua nie ujawniła, czy chodzi tutaj o dzieci czy o dorosłych.

Sam podejrzany został zatrzymany przez policję ok. godziny po dokonaniu ataku. Policjanci anonimowo ujawnili, że miał wyznać, że jego atak był aktem zemsty na społeczeństwie.

Ataki na szkoły kojarzą się głównie z USA, ale dochodzi do nich regularnie także w Chinach. W październiku zeszłego roku uzbrojona w nóż kobieta poraniła 14 dzieci w innym przedszkolu. Kilka miesięcy wcześniej ofiarą szaleńca padło 9 uczniów. W 2017 inny mężczyzna poranił nożem 11 przedszkolaków.

Źródło: CNN International Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij