Kraj

MON zawiadomi prokuraturę w sprawie kartonowego czołgu KODu

Głośna sprawa zakłócenia zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza może znaleźć swój finał w sądzie. Minister Obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że MON złoży zawiadomienie do prokuratury.

W sobotę grupa aktywistów KODu próbowała zakłócić składanie wieńców pod pomnikiem ofiar katastrofy w Smoleńsku. Te same osoby zakłóciły również zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Opozycyjny aktywista przebrany za czołg śledził w jej trakcie żołnierzy. „Skoro pl. Piłsudskiego to teren wojskowy myśleliśmy, że może jak przyjedziemy z czołgiem to nas wpuszczą” – powiedział Wyborczej jeden z uczestników akcji.

Happening KODu wywołał falę krytyki, także ze strony opozycyjnych polityków. Odniósł się do niego również minister Błaszczak. „Tzw. happening KODu pod Grobem Nieznanego Żołnierza to absolutny skandal” – napisał na Twitterze – „Nie ma akceptacji dla takich zachowań”.

Błaszczak poinformował również, że MON złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. MON uważa bowiem, że akcja KODu to znieważenie żołnierzy Wojska Polskiego.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij