Kraj

Zaskakujący wpis znanego polityka. Prawo i Sprawiedliwość z większością w Senacie?

Były poseł ruchu Kukiz’15 Marek Jakubiak opublikował w mediach społecznościowych wpis, który zdecydowanie zaskoczył polskich internautów. Chodzi o przyszłą kadencję Senatu, która rozpocznie dzień po Święcie Niepodległości.

Na dzień 12 listopada bieżącego roku zostało zaplanowane rozpoczęcie nowej kadencji polskiego parlamentu. W przypadku Sejmu ostateczny rezultat znamy od ogłoszenia wyników przez PKW – Prawo i Sprawiedliwość ponownie obejmie samodzielne rządy. Nieco inaczej wygląda sprawa w Senacie, gdzie teoretycznie jeszcze wszystko się może zdarzyć. Oficjalnie najwięcej senatorów wprowadza ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego – 48. Druga w kolejności Koalicja Obywatelska uzyskała 43 mandaty. Pozostałe mandaty przypadły Polskiemu Stronnictwu Ludowemu (3), Lewicy (2) oraz kandydatom niezrzeszonym (4).

Choć PiS wprowadza największą liczbę polityków do wyższej izby parlamentu, nie oznacza to, iż partia będzie posiadała w nim większość, bowiem od początku liderzy opozycji zapowiadali współpracę na linii KO-PSL-SLD. Dodatkowo aż trzech z czterech niezrzeszonych kandydatów było do tej pory kojarzonych z obozem opozycji niż z obozem partii rządzącej.

Jednakże coraz częściej dochodzą głosy, iż ugrupowaniu Kaczyńskiego udało się przekonać kilku senatorów-elektów do ich poparcia, wyrównując stan sił w Senacie, a nawet zdobywając minimalną większość. Być może nie są to jedynie plotki, co zdaje się sugerować wpis byłego posła ruchu Kukiz’15 Marka Jakubiaka.

-Co byście powiedzieli jakby okazało się że PiS ma większość w Senacie – czytamy w tweecie przedsiębiorcy.

Wpis szybko zyskał sporą popularność w mediach społecznościowych i doczekał się wielu odpowiedzi. Niektórzy entuzjastycznie zareagowali na przypuszczenie polityka, inni znacznie chłodniej je przyjęli, w tym także nawet niektórzy wyborcy PiS.

Źródło: Do Rzeczy/ twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij