Świat

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Są ciężko ranni

Polski autokar miał wypadek w Niemczech. 13 osób zostało rannych, w tym 7 ciężko.

Zdarzenie miało miejsce ok. 5:35 rano pomiędzy miejscowościami Stapelfeld i Barsbuettel. Autokar z 50 osobami na pokładzie z nieznanych na razie powodów zjechał ze swojego pasa ruchu na prawo i uderzył w barierkę, niszcząc ją na odcinku 250 metrów, po czym wywrócił się na bok.

Niemiecka policja jak na razie nie ujawniła zbyt wielu szczegółów tego zdarzenia ani narodowości poszkodowanych. Biorący udział w akcji ratunkowej strażacy powiedzieli jednak PAPowi, że wszyscy poszkodowani byli przytomni. Ciężej ranni trafili do szpitali, lżej rannym udzielono pomocy na miejscu. Wielu kierowców zatrzymywało się aby im pomóc.

Na miejscu zdarzenia znajduje się ok. 50 pojazdów policji i służb ratowniczych. Autostrada w stronę Hamburga jest zamknięta. Tym pasażerom, którzy byli w stanie kontynuować podróż, zapewniono transport zastępczy.

Źródło: PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij