Kraj

Przykra wiadomość. Nie żyje Stefan Strzałkowski, były poseł PiS i wieloletni burmistrz Białogardu

Były poseł Prawa i Sprawiedliwości Stefan Strzałkowski zmarł dziś w nocy w wieku 62 lat. Polityk przez wiele lat sprawował funkcję burmistrza Białogardu. O jego śmierci poinformował były szef MSWiA Joachim Brudziński.

-Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel Poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim Burmistrzem Białogardu, Starostą, Posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem. Będzie nam Stefciu bardzo Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju przyjacielu – napisał europoseł PiS na Twitterze.

Stefan Strzałkowski w latach 1998-2002 pełnił obowiązki starosty białogardzkiego, następnie obejmując urząd burmistrza tego miasta, który pełnił do 2009 roku. Polityk startował w wyborach parlamentarnych w 2007 roku, jednak nie uzyskał wówczas wystarczającej liczby głosów, aby zasiąść na ławach sejmowych. Dopiero dwa lata później objął mandat poselski po śmierci po śmierci Mariana Golińskiego. Z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w wyborach z 2011 roku, a w 2015 roku mandat posła uzyskał poprzez zastąpienie Czesława Hoca, którzy przejął obowiązki eurodeputowanego PiS po powołanemu wówczas w skład rządu Marku Gróbarczyku. .

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot. Twitter

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to Twoim zdaniem:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij