Kraj

“Tusk był zawodnikiem wagi ciężkiej, Kidawa-Błońska to nie to samo”

Donald Tusk miał słabszą możliwość pozyskania elektoratów innych partii, ale był to zawodnik wagi ciężkiej; Małgorzata Kidawa-Błońska to nie to samo – mówi PAP europoseł PiS Ryszard Czarnecki odnoszac sie do rezygnacji b. premiera ze startu w wyborach prezydenckich.

W piątek zbiera się zarząd PO, który ma dokonać wyboru trybu, w jakim zostanie wskazany kandydat na prezydenta. Nie jest wykluczone, że po rezygnacji Donalda Tuska zarząd zdecyduje, że kandydatem jest Małgorzata Kidawa-Błońska, choć możliwe jest także ogłoszenie prawyborów.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki ocenił, że Kidawa-Błońska nie będzie tej samej rangi kandydatem, co Tusk.

“Donald Tusk miał możliwość dużej mobilizacji elektoratu Platformy Obywatelskiej, myślę, że Małgorzata Kidawa-Błońska czy inni potencjalni kandydaci PO mają mniejszą możliwość” – podkreślił.

“Owszem, Tusk miał słabszą możliwość pozyskiwania elektoratów innych partii opozycyjnych, pod tym względem może inni kandydaci będą bardziej sprawni. Natomiast Donald Tusk jest kimś w rodzaju boksera wagi ciężkiej, a w wyborach prezydenckich ludzie oczekują, że będzie to starcie właśnie zawodników wagi ciężkiej, a nie ludzi mniej rozpoznawalnych, takich, którzy kampanię traktują jako promocję dla siebie czy swojej partii” – powiedział Czarnecki PAP.

“Ponadto jest pytanie, jak ktoś wypada w debatach. Ja żadnej debaty z udziałem pani Kidawy-Błońskiej nie widziałem i myślę, że to nie musi być jej najmocniejsza strona” – dodał polityk.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Flickr/European People's Party/CC2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij