Kraj

“Dla mnie Wiosna się skończyła”. Kolejny współpracownik odchodzi od Biedronia

Niedawno europoseł Sylwia Spurek opuściła szeregi Wiosny. Teraz dołączył do niej długoletni współpracownik Roberta Biedronia i współtwórca partii Marcin Anaszewicz.

Polityk poinformował dzisiaj, że opuszcza swoją partię. Powodem miał być fakt, że ta nie utworzy własnego klubu parlamentarnego, zamiast tego decydując się na wspólny klub z SLD.

Polityk poinformował, że jego występowanie z partii miało dwa etapy. „Pierwszy etap to było odejście z zarządu partii i nie kandydowanie do Sejmu. To była moja próba protestu przed pomysłem starty kandydatów Wiosny z listy innych partii.” – wyznał – „Najpierw to był pomysł współpracy z Platformą Obywatelską, a w efekcie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej”.

Anaszkiewicz miał nadzieję, że po wyborach Wiosna stworzy samodzielny klub w Sejmie, co dawałoby według niego szansę na realizację własnego programu i odświeżenie polskiej sceny politycznej. „Zaangażowałem się w politykę po to, żeby odsuwać stare partie od polityki a nie utrwalać ich pozycje” – podkreślił – „Z przykrością muszą się przyznać, że ta strategia, której ja byłem autorem, skończyła się porażką, bo zamiast Wiosny jest dalej PiS, jest dalej Platforma i dalej będzie SLD”.

Źródło: TVP INFO Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij