Publicystyka

Ależ tam się kłócą. Poseł PO porównał Kosiniaka-Kamysza do Petru. Cięta riposta PSL.

Poseł KO Sławomir Nitras porównał Władysława Kosiniaka-Kamysza do byłego lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru. Wywołało to niecodzienną kłótnię pomiędzy oboma partiami.

Poseł Nitras wziął udział w programie w radiu RMF FM. W pewnym momencie prowadzący go dziennikarz spytał go o możliwość prawyborów prezydenckich w szerszym gronie i czy Władysław Kosiniak Kamysz mógłby w nich wystartować. „Ja bardzo lubię i szanuję pana Władysława Kosiniaka-Kamysza, ale niestety on aspiruje do takiego grona polityków – z którego ja już kilku znam po drodze, ostatnim był Ryszard Petru – który po wyborach parlamentarnych…” – odpowiedział Nitras. Kiedy dziennikarz przerwał mu pytaniem o to, czy stawia go w jednym rzędzie z Petru, Nitras odparł, że „Trochę tak. Nie we wszystkim, ale w tej jednej sprawie go stawiam. To są ludzie – i Władysław i wcześniej Ryszard Petru – którzy mówią tak: myśmy wygrali wybory, zrobiliśmy świetny wynik 7 proc., a wyście przegrali wybory, bo zrobiliście 28”.

Słowa Nitrasa zapewne zirytowały PSL, bo kiedy rozgłośnia zamieściła ten cytat na Twitterze, partia postanowiła na niego odpowiedzieć. „Nitras, nawet Rysiu Petru miałby większe szanse na wygranie z Dudą niż kandydat Koalicji Obywatelskiej” – napisali ze swojego oficjalnego konta.

Na tym jednak sprawa się nie skończyła. „Dlaczego tak sądzicie?” – zapytało w odpowiedzi oficjalne konto KO, na co konto PSL zasugerowało, że napisał to sam Nitras zapomniawszy się przelogować. „Nadal sodówka, napijcie się herbaty” – odpowiedziała KO. W innym wątku tej samej dyskusji KO uściśliła, że chodzi im o „sodówkę 8,5%”, nawiązując do wyniku wyborczego PSL. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. „Znowu lekceważycie 8%” – odpowiedzieli ludowcy ilustrując ten wpis słynnym już sondażem przedwyborczym wyemitowanym w TVNie, który dawał Andrzejowi Dudzie 8% poparcia.

„Nie my. To Jacek <Protasiewicz> z Michałem <Kamińskim>. Ups, Teraz są u Was… Nadal zalecamy herbatę zamiast sodowej od rana” – skontrowała KO. „Wolelibyśmy to, co Sławek” – skończyło rozmowę PSL nawiązując do krążących o pośle Nitrasie plotek.

Internauci żywo przyjęli tą „dyskusję” pomiędzy partiami:

 

Źródło: RMF FM, Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij